Officiell profil

Layla Babi

Amerikansk transperson och vuxenunderhållningsartist, oberoende kreatör, streamer, poddare, vloggare och profil på sociala medier från Michigan.

Porträtt av Layla Babi

Profil

Profiluppgifter

NamnLayla Babi
Användarnamnluvlaylababi
YrkeVuxenunderhållningsartist, oberoende kreatör, streamer, poddare, vloggare, profil på sociala medier
Födelsedatum10 januari 2001
Ålder25 år gammal år 2026
StjärnteckenStenbock
FödelseortMichigan, USA
NationalitetAmerikansk
EtnicitetAmerikan med blandad etnisk bakgrund
KönTranskvinna
Karriärstart2024
Nuvarande statusAktiv
Längd5 ft 9 in / 175 cm
HårfärgBrun / brunett
ÖgonfärgHasselbrun
BröststorlekC-kupa
HusdjurKatt som heter Neptune
Känd förOnlyFans, X / Twitter, Instagram, YouTube, Layla's Mind, Something About Layla, TEA and AVN nominations

Bakgrund

Rötter i Michigan och en ny start som kreatör

Layla Babi föddes i Michigan och växte upp i en liten stad i Mellanvästern. Hennes offentliga berättelse kretsar kring en komplex familjesituation, tidig självinsikt, ekonomiska svårigheter, självständighet som kreatör och en gradvis övergång till bredare underhållningsprojekt.

Innan karriären som kreatör arbetade Layla med städning i hem och på hotell, tog tillfälliga jobb och gick igenom perioder av ekonomisk osäkerhet. Vuxenstreaming blev en tidig vändpunkt och gav henne tillräckligt med fart för att flytta till en egen lägenhet och senare starta sin OnlyFans-sida.

Profilfoto av Layla Babi

Karriär

Streaming, OnlyFans och offentliga medier

Genombrott inom streaming

Layla upptäckte vuxenstreaming under en ekonomiskt svår period. Hon har berättat att hon tjänade omkring 50–80 dollar på sin första stream och inom två veckor tillräckligt för att flytta till en egen lägenhet för 700 dollar i månaden.

OnlyFans-karriär

OnlyFans blev en viktig del av Laylas ekonomiska självständighet. Inkomsterna som kreatör hjälpte henne att försörja sitt hushåll, flytta till bättre lägenheter och bygga ett stabilare liv samtidigt som hon utvecklade sitt offentliga varumärke.

Podd- och vloggarbete

Layla skapar också publik media genom Layla's Mind och Something About Layla, där hon talar om relationer, personlig utveckling, psykisk hälsa, transidentitet, representation och vardagsliv.

Offentlig image

Representation, utveckling och livsstilsberättande

Laylas offentliga image förenar hennes rötter i Michigan, en familjebakgrund med blandad etnicitet, hennes långa brunetta utseende, synlighet som transkreatör, framgång på OnlyFans, terapi och personlig utveckling samt en långsiktig önskan om stabilitet, representation och mainstreamunderhållning.

Hon har berättat att hon vill nå kvinnor, LGBTQ+-publik och andra transkvinnor, samtidigt som hon använder sin karriär som kreatör som grund för bredare möjligheter inom media.

FAQ

Vanliga frågor

Vem är Layla Babi?

Layla Babi is an American transgender adult-entertainment performer, independent creator, streamer, podcaster, vlogger, and social media personality from Michigan.

Hur gammal är Layla Babi?

Layla Babi är 25 år gammal år 2026.

Vilket stjärntecken har Layla Babi?

Layla Babi är Stenbock. Hennes födelsedag är den 10 januari.

Var kommer Layla Babi ifrån?

Layla Babi kommer från Michigan i USA och växte upp i en liten stad i Mellanvästern.

Vad är Layla Babi känd för?

Layla Babi är känd för OnlyFans, streaming, uppmärksamheten kring sin Grooby-debut, livsstilsvloggar, Layla's Mind, Something About Layla samt tidiga TEA- och AVN-nomineringar.

Har Layla Babi OnlyFans?

Ja. Layla Babi har en OnlyFans-profil: OnlyFans

Har Layla Babi Instagram?

Ja. Layla Babi har en Instagram-profil: Instagram

Har Layla Babi X / Twitter?

Ja. Layla Babi har en X-/Twitter-profil: X / Twitter

Har Layla Babi YouTube?

Ja. Layla Babi finns på YouTube med livsstils- och vlogginnehåll: YouTube

Vilka kroppsmått har Layla Babi?

Layla Babi är 5 ft 9 in / 175 cm lång, har brunt hår, hasselbruna ögon, C-kupa och en 7 tum lång oomskuren penis.

Språk

English Deutsch Français Português Español Italiano Svenska